Chimall'a Hoşgeldiniz - PCB Taşıma Ekipmanı İmalatına Odaklanma

Ev
Ürün:% s
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize Ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa ÜrünlerAnti Statik Çalışma Tezgahı

Elektronik Üretim İçin Statik Dağıtıcı Anti Statik Tezgah C6005101

Elektronik Üretim İçin Statik Dağıtıcı Anti Statik Tezgah C6005101

Static Dissipative Anti Static Workbench C6005101 For Electronics Production
Static Dissipative Anti Static Workbench C6005101 For Electronics Production

Büyük resim :  Elektronik Üretim İçin Statik Dağıtıcı Anti Statik Tezgah C6005101 En iyi fiyat

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Chimall
Model numarası: C6005101

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1 ADET
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: Denize Uygun Vakum Kontrplak Ambalaj
Teslim süresi: 7-15 gün
Ödeme koşulları: T/T
Detaylı ürün tanımı
Vurgulamak:

anti statik masa

,

esd çalışma masası

Elektronik Üretim İçin Statik Dağıtıcı Anti Statik Çalışma Tezgahı C6005101

ESD Çalışma Tezgahı C6005101

ESD tezgahı, bir elektronik üretim veya onarım tesisinde kullanılmak üzere tam ESD korumalı alanın içindeki merkezi unsurlardan biridir. ESD tezgahının, ESD tezgahında çalışma gerektiren tüm elektronik montajlar için tam korumalı bir ortam sağlayabilmesi gerekir. Buna göre performansı tesis genelinde kritiktir.

ESD tezgahının bir dizi farklı elemandan oluştuğu görülebilir:

  • Statik enerji tüketen çalışma yüzeyi : Herhangi bir ESD çalışma tezgahının ana elemanı statik enerji tüketen çalışma yüzeyidir.

  • Raflar : Statik bir çalışma tezgahında herhangi bir yerde birikebileceğinden, tezgahın tüm elemanlarının statik dağıtıcı olması önemlidir. Eşya olarak, elektronik montajlar veya aletler buraya yerleştirilebilir, rafların ESD korumalı alanın bir parçası olması gerekir. Ayrıca, araçlar ESD olmayan bir dağıtıcı yüzeye yerleştirilirse, statik çeker ve daha sonra bir elektronik aksamı üzerinde çalışmak için kullanılırsa, hasar oluşabilir.

  • Metal işi: Metal işinin kendisi iletken olsa da, kullanılan boya normalde iletken değildir. Bir ESD tezgahı için, ani deşarjları önlemek için statik dağıtıcı boya kullanılması gerekir.

  • Dolaplar : Birçok çalışma tezgahında düzenli depolama için ayrılmaz bir unsur olarak kendilerine bağlı dolaplar bulunur. Elektronik tertibatların veya montajlar üzerinde çalışmak için kullanılan aletler gibi diğer eşyaların bu dolaplarda saklanabileceği göz önüne alındığında, dolabın diğer tüm alanlarla aynı ESD standartlarına uyması önemlidir. Raflar statik dağıtıcı yüzeylere sahip olmalı ve boyanmış herhangi bir metal işi statik dağıtıcı boya kaplamasına sahip olmalıdır.

  • ESD bilek kayışları : ESD çalışma tezgahında çalışırken, deşarj olmaması için operatörün de aynı potansiyelde tutulmasını sağlamak gerekir. Bunun için genellikle ESD bilek kayışları kullanılır.

  • Kablolama : Tüm statik enerji tüketen yüzeylerin, bilek kayışlarının, vb. Ortak bir topraklama noktasına bağlanmasını ve uygun bir şekilde kablolanmasını sağlamak gerekir. Bunun elektrik güvenliği açısından etkili ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi esastır.

  • İzleme sistemi : ESD bilek kayışlarına bağlantılar gibi kablolar, neredeyse sürekli kullanımda olduğunda, periyodik arızalar olacaktır. Benimsenen bir yöntem, ESD bilek kayışlarını ve tellerini her gün test etmektir. Bununla birlikte, bir sorun tespit edildiğinde, ESD bilek kayışının son testinden bu yana operatörün montajlara zarar vermesi mümkündür. Bu sorunun üstesinden gelmek için, oldukça daha tatmin edici olan sürekli izleme sistemleri mevcuttur. Bunlar tipik olarak ESD çalışma tezgahı düzeneğine dahil edilir.

* ESD Tezgahları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim bilgileri
Chimall Electronic Technology Co., Limited

İlgili kişi: Sales Manager

Tel: +8613662694062

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin